Jak się zachować po kolizji?

Czytaj więcej...
Po polskich drogach porusza się coraz więcej samochodów, co skutkuje także większą liczbą codziennych kolizji i stłuczek. Każde tego typu niespodziewane zdarzenie drogowe wywołuje stres i zdenerwowanie, dlatego ważne jest, by być odpowiednio przygotowanym i zawczasu wiedzieć, jak postępować. Co zatem zrobić, kiedy dojdzie do kolizji?

Dopuszczalna prędkość podczas holowania

Czytaj więcej...

Kiedy samochód odmawia posłuszeństwa z różnych przyczyn, kierowca ma do wyboru dwie możliwości. Pierwszą z nich jest oczywiście wezwanie pomocy drogowej i przetransportowanie pojazdu w wybrane miejsce, np. do warsztatu. Drugą opcją jest holowanie przez inne auto przy pomocy drąga holowniczego lub liny holowniczej. W przypadku wyboru tej drugiej możliwości, należy pamiętać że holowanie nie jest standardowym zachowaniem na drodze. Dlatego, by zrobić to odpowiednio, a przede wszystkim bezpiecznie, warto przypomnieć sobie o kilku ważnych zasadach, w tym tych dotyczących dopuszczalnej prędkości. 

Ile kosztuje pomoc drogowa?

Czytaj więcej...

Zdarzają się awarie, z którymi kierowca jest w stanie poradzić sobie sam, lecz są również takie, po których pojazd niezdolny jest do dalszej jazdy lub wymaga wsparcia fachowca. Wówczas należy pamiętać o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, siebie i innych uczestników ruchu drogowego, w szczególności jeśli do uszkodzenia doszło na drodze szybkiego ruchu czy w miejscu z ograniczoną widocznością.

Czy można holować na autostradzie?

Czytaj więcej...

To jedno z częściej pojawiających się pytań zadawanych przez kierowców. Według Kodeksu Ruchu Drogowego, holowanie samochodu na autostradzie jest zabronione. Holowanie przy pomocy liny, przez dwóch kierowców jest niemożliwe. Wyjątkiem od reguły są pojazdy, których przeznaczeniem jest przeprowadzenie holowania do najbliższego wyjazdu lub miejsca, w którym obsługiwani są podróżni.